Darovali jsme 20 monitorů dechu

V BBJ Care nám denně projdou pod rukama desítky našich malých velkých pacientů, kterým věnujeme maximální možnou péči a pozornost. Nestaráme se ale jen o ně – záleží nám také na našich lékařích a zaměstnancích, a protože pro nás velkou roli v životě i práce hraje také empatie a lidskost, není nám jedno ani dění mimo ordinace BBJ Care.

Jako obyčejní lidé přispíváme na sbírky, pravidelně posíláme peníze na podporu různých organizací a spolků. Bylo tak jen otázkou času, než se budeme moci zapojit i jako firma, která může pomoci potřebným ve větším měřítku. 

Všichni dárci a zástupci nemocnic s monitory dechu. foto: Nadace Křižovatka

Pevně věříme v to, že kvalitní lékařská péče by měla být dostupná každému a že dětské životy by neměly být ohroženy nedostatkem finančních prostředků na nákup léků nebo vybavení.

Proto jsme v BBJ Care spojili síly s Nadací Křižovatka a pořídili do nemocnic dvacet zbrusu nových monitorů dechu. Ty výrazně zvyšují šanci na přežití dětí při syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS) a dělají péči o ty nejmenší zase o trošku dostupnější.

SIDS je právem jedním z největších strašáků čerstvých rodičů. Stav, kdy se miminku ve spánku bez příčiny zastaví dech, je sice poměrně vzácný (postihne zhruba 25 dětí ročně), přesto je dobré ho nepodceňovat a pokusit se co možná nejvíce snížit pravděpodobnost jeho výskytu.

Nižší teplota v pokoji, dudlík a spaní na zádech, tvrdší matrace, kojení nebo vyvarování se kouření v těhotenství jsou jen některé z mnoha opatření, jež pomáhají SIDS předejít. Realita je ale bohužel taková, že je i spoustu dalších možných příčin, které ovlivnit prostě nedokážeme. 

Monitory dechu

Monitory dechu

A proto jsou monitory dechu nenahraditelnou pomůckou. Velice citlivé podložky se vloží do dětské postýlky pod matraci a v případě, že dítě přestane dýchat, upozorní do několika vteřin velice hlasitým alarmem rodiče. Ti tak mohou začít okamžitě jednat a své dítě při zástavě dechu rozdýchat a zachránit mu tak život.

Nicméně v době, kdy téměř za všechno platíme násobně více, než jsme byli doposud zvyklí, se i monitory dechu za pár tisíc stávají investicí, kterou si ne všichni mohou dovolit. Některé nemocnice je proto i kvůli tomu půjčují rodičům za malý poplatek na určitou dobu domů.

Velice nás těší a hřeje u srdce, že jsme mohli nákupem dvaceti monitorů pomoci zajistit jejich vyšší dostupnost a v dlouhodobém hledisku také, pevně doufáme, snížit počet dětí, jímž se SIDS stane osudným.

logo BBJ Care

O BBJ Care 

BBJ Care s.r.o. je česká síť ambulantních ordinací, jež si klade za cíl pomocí moderních technologií, rodinného přístupu a lásky k práci zkvalitňovat české zdravotnictví a péči o pacienty.